Hakkımızda

Hakkımızda

1996 yılında GRUP TEKNİK MAKİNA  SANAYİ LTD ŞTİ adı ile kurulan firmamız 2000 yılına kadar makine yedek parça ve kesici takımların malzemelerin satış işlemleri ile ilgilenmiştir.Bunun yanı sıra  askeri ihaleler  ve imalat işlemlerinde de alt yüklenici bir kuruluş olarak faliyet göstermitir. 2000 yılından bu yana Türk  savunma sanayine yönelik imalatlarıyla faaliyetine devam etmektedir.

2002 yılında talaşlı imalat faliyetlerine başlamıştır ve alüminyum, paslanmaz çelik ve zırh çeliği işçiliği metal şekillendirme ve kaynak işlemleri konularında ihtisaslanmıştır.

Bu süreçte farklı projelerde yer almıştır. Bunlardan bazıları;

Bilecik barajı havai hat alüminyum bara sisteminin kaynak işlemlerini yaparak bu alandada söz sahibi olduğunu isbat etmiştir.

Aliağa termik santralinin kablo hat gerdirme sistemlerinin imalatını yapmıştır.

Elektro optik bakım mekezi müdürlüğünün açtığı ihaleyi alarak Türkiyede ilk ve tek firma olarak baykuş termal kamera sistemlerinde kullanılan coolerların bakım ve onarımlarını yaparak bu alanda da başarısını belgelemiştir.

 M51 M52 M53 havan topu nişan aletleri, pointer ve gece görüş  nişan bağlantı aparatları üretmiştir.

FNSS SAVUNMA SİSTEMLERİ AŞ. fırmasının zırhlı mayına dayanaklı koltuk takımlarını ve yılda yaklaşık olarak 1600 çeşit parça imalatını gerçekleştirmektedir.

ASELSAN AŞ. firmasının termal monitörlerinin imalatını ve döküm parçaların işlemlerini gerçekleştirmiştir.

NUROL MAKİNA AŞ. firmasının ürettiği nurol ejder aracının çeki demirleri daahil bir çok parçasının üretimini yapmaktadır.

çalıştığımız firmalardan ASELSAN AŞ. FNSS SAVUNMA SİSTEMLERİ AŞ NUROL MAKİNA AŞ

TAİ TİBİTAK SAGE VE tekno kentte elekronik sistemler kuruan firmaların mekanik işlemlerini onaylı alt yüklenici ve gizlilik sözleşmesi dahilinde gerçekleştirmekteyiz.

firmamız 2019 yılında ABD Savunma sanayisi DLA ve NATO ihtiyacını karşılamak üzere  onay almış ve ABD ye ihraracat gerçekleştirmektedir.

Firmamızın yaptıgı üretimler ISO 9001-2015 kalite belgemiz ile kalite  standartlarına uygun üretim yapmaktadır ve bunları kayıt altnda tutmaktadır.

1996 dan bu zamana kadar aldığımız tecrübe ve birikimler ile birlikte savunma sanayininde bilincinde  olarak bu yolda devam etmekteyiz.